Τελευταία ενημέρωση 17:30, 13 Δεκ 2017

Με το κύπελλο του μικρού τελικού έφυγαν οι Έφηβοι!

Κατηγορία Θέματα
(1 Ψήφος)

Με έναν δυνατό μικρό τελικό και το Εφηβικό τμήμα πόλο του ΓΣΠι να δείχνει τις δυνατότητες τους στην τέταρτη περίοδο,  κατάφερε την νίκη απέναντι στον Νηρέα Γέρακα και πήρε την τρίτη θέση στο τουρνουά «Άρης Γκλιάτης» που πραγματοποιήθηκε το τριήμερο από 24/11 – 26/11 στο Ιλίσιο κολυμβητήριο.

Αποφασισμένοι να κερδίσουν μπήκαν από την αρχή του αγώνα οι Έφηβοι του Γιώργου Ψύχου και βρέθηκαν να προηγούνται με 2-3 από την πρώτη περίοδο. Η διαφορά μεγάλωσε στην συνέχεια όταν με δύο ακόμα γκολ και χωρίς να δεχθεί κανένα , το Περιστέρι έκλεισε το ημίχρονο με 2-5. Ο Νηρέας Γέρακα έκανε μία δυναμική αντεπίθεση στην τρίτη περίοδο πετυχαίνοντας  5 γκολ έναντι 4 του Περιστερίου. Λήξη τρίτης περιόδου με 7-9 για τον Γ.Σ.Π. Η τέταρτη περίοδος ήταν αποκλειστικά για τους νεαρούς του Περιστερίου οι οποίοι δέχθηκαν μόλις ένα γκολ και έφθασαν την μπάλα στα δίχτυα του αντιπάλου 5 φορές. Ο φωτεινός πίνακας της αναμέτρησης έδειξε Νηρέας Γέρακα 8 – Γ.Σ. Περιστερίου 14 και με το σφύριγμα της λήξης το Περιστέρι πέτυχε να κερδίσει τον αγώνα και μαζί την τρίτη θέση του τουρνουά.

Τα γκολ για το Περιστέρι πέτυχαν οι : Λαδάς Π. (9), Παπασωτηρίου Τ. (2) , Φέγγος (1), Γροζόπουλος (1), Λαδάς Σ. (1)

Να αναφέρουμε και τα ονόματα των συμμετεχόντων στην αποστολή του Γ.Σ.Π. αυτό το τριήμερο:

Προπονητής : Γιώργος Ψύχος

Έφοροι : Γιώργος Παπασταμόπουλος και Γιώργος Ζουμπουρλής

Αθλητές : Κυρίτσης, Φέγγος, Κωνσταντίνου, Λαδάς Π., Γιαννουλάτος, Λόης, Αντωνόπουλος, Νταγκίνης, Γροζόπουλος, Παπασωτηρίου Κ., Παπασωτηρίου Τ. , Λαδάς Σ., Παναγόπουλος , Ζουμπουρλής, Θάνος.

Τρίτη θέση και ακόμα ένα κύπεΛλο για την τροπαιοθήκη του «πρεσβευτή» αλλά και για την υδατοσφαίριση της πόλης μας .

Συγχαρητήρια σε όλους όσους αγωνίστηκαν τόσο μέσα όσο και έξω από τις πισίνες αυτό το τριήμερο παίζοντας ή ακολουθώντας την ομάδα!

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 27 Νοέμβριος 2017 18:57